Hüdai Bey’in Orkidesi

Giresun’dan Hüdai Bey (veya Hüdai rumuzunu kullanan bir okuyucum) beş ay önceden beri sorular sorarak orkidesinin bakımını ona göre yapmaya çalışıyordu..

Giresun’dan Hüdai Bey (veya Hüdai rumuzunu kullanan bir Hanım) çiçekleri dökülüp kökleri çürümeye başlayan Phalaenopsis orkidesi hakkında beş ay önceden beri sorular sorarak orkidesinin bakımını ona göre yapmaya çalışıyordu. Zamanla gelişmeleri anlattı, yeni sorular sordu. Sonunda orkidesi sağlığına kavuşup yeniden köklenmiş yeniden çiçek açmış. Bunun üzerine resim göndermesini, sitemde bu olayı yazmak istediğimi söyledim. Sağolsun bir resim gönderdi. Fotoğraf fazlaca soluktu anca gördüğünüz kadar düzeltme yapabildim, birkaç parça halinde hazırladım.

Beyaz orkide

Fotoğraf gönderdiği için kendisine teşekkür ederim. Eğer verdiğim bilgiler doğrultusunda orkidelerini daha iyi daha güzel hale getiren başka kişiler de varsa onların da resim göndermelerini beklerim. Sayfanın altındaki iletişim linkine tıklarsanız oradan mail adresimi alıp resim gönderebilirsiniz.

Kategori: Bakım bilgileri Tarih: 20 January 2011

Etiketler: |

'Hüdai Bey’in Orkidesi' hakkında sorular, açıklamalar

  1. Ayşem K. -Ankara says:

    Çok yıllık phalaenopsis orkidelerinin gövdesi çok uzuyor. Bazı kaynaklarda yukardan 5-6 kök bırakıp budandığını ve küçültüldüğünü duydum. Bu konuda bilginizi rica ederim.
    ***
    Gövde ne kadar uzadı? Sizden fotoğrafını göndermenizi rica ediyorum. En aşağıda iletişim linki var. Oradan email adresimi alıp email yolu ile orkidenizin fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Şu an için şöyle diyebilirim: Gövde uzadı diye kesip kısaltma fikri yanlış. Gövde hem uzun hem sağlıklı ise böylesi daha iyi. Çok fazla uzarsa ve bazı problemler oluyorsa elbete yapılacak şeyler vardır ama önce görmem lazım.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)